9 דברים שכדאי לדעת על גברים

9 דברים שכדאי לדעת על גברים

“מה יש לך מאמי? מה קורה איתך?” היא שאלה אותו… “כלום, אההה, לא קורה לי כלום” הוא עונה, “אבל… תשמע, אתה נראה לי מצוברח, נו.. מה קורה לך?” היא ממשיכה “לנג’ס”.
“הנה יפה שלי! הפעם זכרתי את יום הנישואין שלנו והבאתי לך מתנה!” הוא אומר לה מבסוט מעצמו, “נראה לך??? שואב אבק זו לא מתנה מותק…” היא עונה (בעצבים…)

מוכר לכן? האמת שבשני המצבים אפשר להבין שיש בעיה, פערים שחייבים לגשר עליהם, כי עקרונית אף אחד מבני הזוג לא הצליח לפענח את השני עד הסוף (במקרים האלה ועוד רבים…) ושניהם יישארו עם טעם מר בפה, טעם של אכזבה והרגשה של חוסר סיפוק.

היא  – “לא מבינה מה קורה לו, מה כבר עשיתי לו? הוא לא מדבר איתי” והוא – “אין דבר שמספק אותה, כל מה שאני עושה לא טוב לה”.

גברים ונשים שונים לגמרי, לא רק פיזית וביולוגית אלא גם מרגישים וחושבים אחרת, להבין אותם יכול להוות אתגר בייחוד כי המח הגברי בבסיסו מעוצב ונועד לשלוח פקודות “תיקון” בפני כל בעיה העומדת בפניהם.

האמת שבמהלך השנים גברים לומדים להסתגל ומשנים את ההתנהגות שלהם במערכות היחסים, וזאת תודה לניסיון שהם רוכשים עם כל פרטנר ופרטנר, הם מבינים שכדאי לפעמים רק להנהן בראש, להגיד לנו את מה שאנחנו רוצות לשמוע ו”להעמיד” פני מקשיב ומבין על כל סיפור כדי לא להכנס לעימותית מיותרים או כמו שאמרתי קודם, הם ירצו להיות המושיע ו”יתקנו” כל בעיה בשבילך (מתקלה באוטו ועד להסכים איתך שההיא מהעבודה נחש ושלגמרי צדקת כשצעקת עליה בפני כל המשרד….)

אז בנות יקרות, כדי למנוע אי הבנות אני אשמח לחלוק איתכן כמה תובנות שכדאי לדעת על המין החזק (לכאורה…, נניח…) כדי לחסוך אנרגיה מיותרת, עצבים או תסכולים (איזה דרמטיות…).

מותק,… נעל זו נעל וג’קט זה ג’קט
גברים תמיד מתייחסים לבגדים כאל “פונקציונליים, הם לא מבינים שיש הבדל בין תיק מעצבים שעלה לך הון, או נעליים של ג’ימי צ’ו שהם מככבים בכל מגזין בניו יורק לבין תיק שקנית בחנות השכונתית של שולה . הם פשוט לא מבחינים בהבדל, כי מבחינתם הכל משרת את אותה המטרה.
אז תשאירי את התסכולים בצד, חפשי ממנו מחמאה בלבד, אל תסבירי לו יותר מדי, גם ככה יש לך מלא חברות שיעופו על הרכש הדנדש שלך אבל לצפות שהם יבינו משהו באופנה… חבל, באמת חבל….
ואגב, את אולי חושבת שזוג הנעליים מאלפות, ושזה זה שיא היום שלך, הקנייה הטובה ביותר שעשית בהיסטוריית הקניות שלך (עד לשבוע הבא שנקנה שוב…) אבל אצלו בראש יש רק שאלה אחת,
מה יש לנשים עם נעליים?

הכל בסדר, לא קורה לי כלום
בתרגום לשפת נשים מתוך המילון הגברי, כשגבר אומר לך לא קורה לי כלום פירוש הדבר זה ש”לא קורה לו כלום” נאדה! גורנישט!, בניגוד למילון הנשי ש”לא קורא לי כלום” אומר, למה אתה לא מבין שאני כועסת נורא ואני זקוקה שתתחנן שאספר לך את כל מה שעובר עלי ולא טוב לי עם זה ואני שונאת את עצמי ובא לי להתכרבל במיטה ולא לצאת ממנה לעולמי עולמים!!, ולכן כיוון שהמילונים כל כך שונים, כמעט כמו סינית והודית עדיף שתפנימי שכלום זה כלום, אולי בתרגום מדויק יותר, “תני לי כמה רגעי שקט ותני לי להיכנס לתוך התא הבודד הזה במח שמאפשר לי לא לעשות כלום ולבהות בטלוויזיה בעיניים זגוגיות כאילו סוף העולם הגיע ואוכל להשאיר את הראש שלי בריק אחד גדול של כלום והנאה.

 יפה שלי, אני לא מגד עתידות
גברים לא ניחנו בקריאת מחשבות, וכמו שאמרתי בסעיף הקודם, אם אמרת לו לא קורא לך כלום ואת עוד בשיא חוצפתך חייכת תוך כדי (כי את אמיצה ממש…)  אל תצפי ליותר מדי שאלות כי מבחינתו אם ככה אמרת אז כנראה שככה זה (איש תמים שכמותו…) ובכלל אם את רוצה שיעשה בשבילך את מה שאת אוהבת, או שילך איתך עם הפנטזיות הכי כמוסות שלך אל תחכי שהוא ינחש מה את רוצה, תדריכי אותו,  כי ממש סמוך לתא “הכלום” שלו יושבת לו תא ה”מחפש הוראות הפעלה” כי מה שתגידי לו הוא יעשה בשבילך, כי בנות יקרות, הם רוצים באמת לשמח אותכן

 בשבילי את תמיד יפה
הם באמת מתרגשים מהמראה הטבעי שלך, מבחינתם פחות זה יותר, הם מתים לראות אותך אחרי המקלחת עם חולצת הכפתורים שלו ופנים נקיות מאיפור, שתביני שזה לא אומר שהם לא אוהבים לראות אותך במראה הסקסי שלך או כשאת מתקשטת לך  או שאת שומרת על עצמך או אלוהים יודע מה (תוסיפי כאן עוד כמה עיניינים שוביניסטים נוספים) אבל כשהם מתכוונים שחשוב להם לראות שאת שומרת על עצמך לא מדובר על עוד כמה ילו מאז שהתחתנתם או שהוא צריך שתיראי כמו דוגמנית על אלא, אל תחכי לי באופן קבוע עם הפיג’מה והקוקו שלך, אל תתגנדרי רק כשאנחנו יוצאים לבילוי או לאירוע, כי כשאת משקיעה הוא מרגיש שאכפת לך ממנו, כי על אף שהוא לא מבדיל בין נעל מעצבים לסנדלים מהשוק, הוא כן מבחין בין טריינינג להשקעה.

 מילה טובה לא תהרוג אותך מאמי…
אנחנו חושבות שיש לנו את המונופול לקבלת מחמאות, אבל זה לא ממש כך, הם זקוקים נואשות לשמוע שהם נראים טוב, שהבושם החדש הוא סקסי כמעט כמוהו, שהזקן/התספורת החדשה שלו עושה לך את זה ושהוא היה ויישאר תמיד הטוב ביותר שלך.
להגיד להם מילה טובה לא עולה כסף אבל שווה זהב (אויי קלישאה…) זה מחזק את הביטחון וההערכה העצמית שלהם, אבל תזכרי לא להגזים, תגידי תמיד את מה שאת באמת מרגישה, ותעדני את המחמאה עם קול סקסי ומלא הערצה.
אגב, ע”פ מחקרים (הייתי חייבת להוסיף קצת גיקיות…) רוב האנשים מניחים שאחת הסיבות העיקריות לבגידה של גברים (גם נשים אבל היום לא נתמקד בנו) היא מינית, חיפוש הרפתקאות וכו’, אבל זה ממש לא!  במקרים רבים זה בגלל הצורך לאמפטיה ולהרגיש שאכפת לנו מהם, וכשמתעלמים ממנו ומהצרכים שלו מספיק שמישהי אחרת תיתן לו את תשומת הלב הנדרש כדי להתחיל להפעיל תא נוסף במח שלהם תא ה”אישתי לא מבינה אותי”.

מה? אני לא הראשון שלך???
ולא מתכוונים לראשון שאיתו עשית את זה אלא הראשון שהיה לך הכי הכי טוב, כי הוא ממש לא רוצה לשמוע מהאקס המיטולוגי שלך, או מכמות הגברברים שאיתם היית ובטח שלא רוצה לשמוע שאיתם “זה היה שונה” כי עקרונית, מה שונה? יותר טוב? פחות טוב? אל תשאירי אותו עם סימני שאלה זה ישגע אותו, ובטח שאין צורך שתעבירי לו את קורות החיים שלך בין הסדינים, תאכלס, בשביל מה? ומה זה יועיל?

 שאלתי שאלה, לא מחפש סיפורי פוגי…
כשהוא שואל אותך שאלה ספציפית הוא מצפה לתשובה ספציפית, גברים רוצים לשמוע תשובות ישירות עם העדפה לקצרצרות  ובלי כל קישוטי הסיפור והמעשייה של מה עברת עד הפואנטה, אם הוא שואל אותך איך הלך לך במבחן, הוא מצפה לתשובה המקוצרת, “נראה לי הצלחתי או נראה לי שעל הפנים” ולא רוצה להתחיל לשמוע שלדיקלה מהעבודה קרה את אותו הדבר עם אותו בוחן ושנראה לך שהבוחן היה עצבני כי שמעת ש…. (הבנת?), כי יקירתי,  בשביל מה יש חברות שמדברות את אותה השפה שלך ומוכנות לשמוע את כל תלאות המבחן? כי האמת, אם תתחילי לספר לו, יש סבירות גבוהה שתוך 5 שניות הוא ינדוד לתא “הכלום” מהסעיף הקודם והוא פשוט יצפה בך עם עיניים זגוגיות (אבל ממש לא שם איתך).

עבודת כפיים זה ספורט
אין מה לעשות, תרצי או לא תרצי לשמוע, גברים מאוננים גם כשהם בזוגיות ואין צורך לעשות מזה דרמה או לקחת את העניין קשה ולהתחיל להריץ סרטי אימה בראש שהוא לא אוהב אותך, או שאת לא מספקת אותו או כל דבר אחר  הם אוהבים עבודת כפיים, ככה הם מפיגים מתח, לומדים להכיר את עצמם וסתם בשביל הכיף ואין לזה שום קשר לאוהבים אותך פחות או יותר, חוץ מי זה את לא עושה את אותו הדבר? (כי ממש ממש כדאי לך….), ואגב, אל תתייחסי לגבר שלך כאל “ויברטור אנושי” אנו חושבות שהגברים תמיד מוכנים לסקס, זמינים 24/7, אבל בפועל, לפעמים פשוט לא בא להם, עייפים מדי, עברו יום קשה בעבודה או כל דבר אחר שהם לא ממש רוצים לספר לך (כי הוא תמיד רוצה שתחשבי שהוא כל יכול) ,  וכשונה מהמשחק החביב שלך, לא תמיד מספיק שתחליפי לו בטריות.

אתה לא קובע עלי… וגם את לא עליו…
לכל הבנות שחושבות שאנו חיים בעולם אוטופי בו הגבר שלך אמור לשמור אותך בצמר גפן כמו שאבא שלך היה נוהג… צאי מי זה ומהר! נכון שחשוב להרגיש מוגנת אבל, את אישה בוגרת בתוך מערכת שיוויונית, כדאי שתתנהגי בהתאם, אבל תשננו כלל זהב נוסף, גם את לא האמא שלו! כי אם באופן קבוע את רודפת אחריו ומרימה את כל הבגדים שלו, או את הצלחת שלו או כל דבר אחר שאימוש הייתה עושה… כדאי שתחשבי שוב האם את מוכנה לחיות בתוך פנטזיה פרוידיאנית בראש שלו…

בסופו של דבר, עד כמה שנדוש להגיד שגברים ממאדים ונשים מנוגה,  למדנו שיש בזה שמץ של אמת, ולא רק אנחנו מסתוריות לפעמים או חייבות “פיענוח”, גם לגברים שלנו לא חסר, העיקר שנלמד להכיר להוקיר ולהסתדר עם השוני, וחשוב לזכור שלא כל הגברים אותו הדבר, לא יפה להכליל , הרי הם מאוד אוהבים להרגיש ייחודיים לא?

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *