7 החטאים הקטלניים במערכות היחסים

החטאים הקטלניים במערכות היחסים

יש האומרים שמיסוד מערכת היחסים הורג את החשק המיני (ולא אני זו שאומרת, אז אל תהרגו את השליח…) וגם אם התייחס לקביעה זו כנכונה, ישנם מערכות יחסים שלא משנה כמה ארוכות הן או כמה קשיים עברו, מצליחות להשאיר את להבת התשוקה בצבע אדום לוהט.

העניין בנישואין או במערכות ארוכות זה שהבעיה תמיד מתחילה בחיים עצמם, בשגרה, בבעיות, צרות, חבילות ושאר ירקות שאנו מביאים למיטה כשבמקום זה היינו צריכים להביא חשקים, לנז'רי ומשחקים שובבים אך לחילופין אנו מסתפקים ומתפשרים בקושי על נשיקה בלחי ולחישת לילה טוב חרישית במקרה הטוב או במקרה הפחות טוב חצי סיבוב לצד שני איזה ומילמול קל מלווה ברעשים רועמים מפלג הגוף התחתון…..

בכל מערכת יש קשיים ושמחות, עליות וירידות אבל כאשר אתה לומד על החטאים של מערכות יחסים, יש סיכוי גבוה יותר שתדעו איך להימנע מהם.
שמעתם על שבעת החטאים הקטלניים? ואגב, אני לא מדברת על גרגרנות, חמדנות, תאווה, כעס, עצלות, קנאה ותאוות בשרים (אולי קצת…, אבל על התאווה נדבר בפעם אחרת) האמת שבמערכות יחסים, יש גם 7 חטאים קטלניים שלא כדאי לעשות, רשימת ה-"לא ולא המוחלטת" שכדאי להיות מודעים לה כי עצם הידיעה יכולה לשפר את החיים שלנו ביותר מדרך אחת.

גאונות/ידענות  – אני יודע/ת הכל – מה יש לי ללמוד?

לא משנה כמה אתם חושבים שאתם יודעים, ולא משנה העובדה שבראש שלכם אתם אלילי סקס מטורפים, אני בטוחה שאינכם יודעים הכל!
בייחוד בכל מה שקשור באמנות הסדינים, תמיד יש משהו חדש ללמוד, תנוחה חדשה, נקודות מעוררות שעוד לא ידעתם על קיומם, משחקים ותוספות חדשות שטרם התנסיתם בהם, טכניקת מסאז' שעוד לא חוויתם, נגיעות מעוררות תיאבון ותשוקה, והרשימה של נושאים חדשים הולכת וגדלה ככל שהשנים עוברות. תזכרו , סקס עם הזמן אמור להתפתח ולא לדרוך במקום.

יהירות – אין חדש תחת השמש (כמה קלישאה, ככה אמיתי)
זהו? איבדתם את הסקרנות? אתה חושב שאתם יודעים הכל על בני הזוג שלכם? כל נקודות התשוקה שלהם? ממממ… לא נראה לי, זוהי טעות נפוצה ביחסים ארוכים .
לשמור את ניצוצות הסקרנות הוא חיוני ובסיסי, נהדר להיות סקרן, לחקור את הגוף שלכם ושל הפרטנר שאתכם, להיות בעל ראש פתוח ולחשוף ולהיחשף לרעיונות מרגשים ולהיכנע לתחושות חדשות.

שלומפריות – זה לא שהזנחתי, פשוט אין לי זמן
זוכרים את הגוף הזה שחשקתם?, הריח והסקס אפיל שכל כך נשבתם בו בזמנו? חבל שלאורך השנים שכחתם שזה היה חלק גדול מהמשיכה הראשונית של שניכם, ההרגשה החייתית הזאת שרק מלהסתכל עליו/יה או להריח את שערו כבר נדלקתם, והיום? אתם מרגישים כל כך בנוח יחד שלא נורא אם לא שומרים על היגיינה בסיסית לפני, כי קר ו"עזוב לא בא לי להתקלח עכשיו" , או, "נו, באמת, נראה לך שיש לי חשק ללבוש כל מיני דברים סקסיים עכשיו, יאלה צ'יק צ'ק נסיים עם זה…" , צר לי לספר לכם אבל חוסר ניקיון או הזנחה פוצעת את החשק המיני לאט לאט עד למותו הבלתי נמנע.
שמרו על הדימוי שלכם! וכנסו למיטה או לכל חדר ומיקום אחר כשאתם מוכנים לקרב! מקולחים, מדיפים ריח משכר ותתכוננו לכבוש פסגות של תשוקה 

שגרתיות – אנחנו עושים את זה כל הזמן
הנטייה הטבעית של קיום יחסי מין לאחר פרק זמן מסוים מצטמצמת לתרגול של אותם תנוחות, אותם מהלכים ואפילו במרוצת השנים מתחילים ללכת ישר ולעניין ללא משחק מקדים, מין זבנג וגמרנו שבסופו של דבר המין עלול להפוך למונוטוני ומשעמם.
כדי להימנע מהשגרה, תנו לדמיון להתפרע! דברו, שתפו וספרו לבני זוגכם מה מלהיב אתכם, מה מעורר, איזה תפקידים הייתם רוצים לנסות, כמה אביזרים הייתם רוצים לכלול.
יצירתיות ארוטית היא חיונית לתשוקה וחשוב שתיקחו בחשבון שכמות לא תמיד הוא מדד לאיכות…

טוטאליות – הוא/היא הכל בשבילי, לא יכולה לחיות בלעדיו/יה
לא להיות מסוגל לתת למישהו ספייס הוא אחד החטאים הנפוצים ביותר, בעיקר כי זה בדרך כלל נובע מבעיות אחרות מושרשות ולא ממש קשורות למערכת היחסים, בד"כ הבעיה היא עמוקה יותר ונובעת ממקום של חוסר עצמאות ובגרות.
האמת שזה קצת טריקי לזהות מתי אתה חוטא בתלותיות, במיוחד כי לפעמים אתם רוצים להראות לחצי השני כמה הוא חשוב, אבל , תעצרו שנייה, תקראו את הסימנים, אם בני הזוג שלכם מתלוננים תדיר שהם לא מצליחים למצוא זמן לעצמם, אם הם מרגישים קצת חנוקים או מבקשים קצת "אוויר.." אז ייתכן שהקשר שלכם בצרות. יש עולם שלם מחוץ לזוגיות, תחוו אותו!

צדקנות – זה לא שאני עקשנ/ית… אני יודע שאני צודק/ת
להיות עקשן עד לרמה של חוסר התחשבות או הקשבה לצד השני זה ממש לא סקסי!, זוגיות היא פלטפורמה למשא ומתן, פשרות וקבלה . אם תורידו קצת מהצדקנות שלכם תראו שהצד השני יהייה מוכן סוף סוף להקשיב, אף אחד לא אוהב להרגיש שקוף ומה שהצד השני חושב או מרגיש קובע באותה המידה, ולא! אתם ממש לא צודקים כל הזמן…!!

שתקנות – לא רוצה לדבר על זה!
חיים משותפים הם מאוד מסובכים ואם יש בעיות ולא משנה באיזה דרגת קושי, חייבים לנסות לפתור אותן בהקדם האפשרי, בעיות לא נעלמות ובטח שלא נשכחות ,לתת לזמן לעשות את שלו במקרה של בעיות בזוגיות הן במיטה ומחוצה לה לא יפתרו אותן אלא להיפך, הבעיה יכולה להפוך לטינה וכעס עד למצב של איבוד הרצון לקיום יחסים ואינטימיות (רחמנא ליצלן).
אם אתם זקוקים לעזרה או גישור אל תהססו לבקש ממומחים ,יועצים או מטפלים, טאטוא של הבעיות מתחת לשטיח לא יעזרו לכם אף פעם נהפוך הוא, זה סתם ילכלך את המרחב האישי שלכם תרתי משמע .

וכמה מילות סיכום…, חייבים להבין שאין נוסחת קסם לחיי זוגיות ולתשוקה אבל זה עוזר לזכור כי מערכות יחסים נועדו לעזור לנו לגדול ולהפוך לאנשים טובים יותר.
מאחלת לכם הרבה חטאים טובים ולא קטלניים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *